• Home
  • /
  • 90 lat KTH – nowy sztandar

90 lat KTH – nowy sztandar

2 kwi, 2018 / 0

 

Sztandar jest znakiem stowarzyszenia, symbolem jego tradycji, historii i osiągnięć. Nadaje rangę i wyróżnia. Jest łącznikiem wszystkich pokoleń członków stowarzyszenia i jego sympatyków. Mając powyższe na uwadze Komitet Obchodów Jubileuszu 90-lecia KTH oraz Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy podjęli inicjatywę zbiórki funduszy na nowy sztandar Krynickiego Towarzystwa Hokejowego.

 

Obecny Sztandar KTH liczy już pięćdziesiąt lat. Jego przekazanie klubowi przez przedstawicieli Krynicy miało miejsce w lutym 1969 r. podczas obchodów Jubileuszu 40 lecia Krynickiego Towarzystwa Hokejowego i było gestem sympatii i przywiązania społeczeństwa do klubu. Przez wiele lat Sztandar towarzyszył sportowcom i działaczom KTH podczas klubowych uroczystości i ważnych wydarzeń w uzdrowisku, później jednak, podobnie jak wiele innych pamiątek i trofeów licznych zawodów, poszedł w zapomnienie. Dopiero z chwilą powstania w 2003 r. Izby Pamięci w pomieszczeniach krynickiej hali MOSiR, Sztandar KTH  doczekał się godnego miejsca. Zaczął też na powrót reprezentować klub podczas różnych ceremonii i uroczystości w asyście pocztu sztandarowego tworzonego, w zależności od okoliczności, przez byłych hokeistów i saneczkarzy, obecnych zawodników lub hokejową młodzież.

 

Po niemal pięćdziesięciu latach użytkowania i przechowywania w różnych warunkach płat sztandaru nie jest jednak w najlepszej kondycji. Wiele przebarwień i plam, uszczerbków w materii i frędzli, pomimo podejmowanych prób czyszczenia i renowacji, pozostało i są widoczne, obniżając estetykę i reprezentacyjność bądź co bądź ważnego symbolu.  Stąd wspólna inicjatywa Komitetu Obchodów 90 lecia KTH i Krynickiego Towarzystwa Hokejowego Klub Młodzieżowy ufundowania nowego sztandaru, który będzie trwałą pamiątka Jubileuszu i wizytówką wszystkich byłych, obecnych i przyszłych sportowców oraz sympatyków Klubu, dla których bliską jest jego Tradycja i Historia.

 

Na  awersie płata obecnego sztandaru na jasnym tle pośrodku umieszczony jest herb KTH, powyżej nazwa klubu Krynickie Towarzystwo Hokejowe, a w dolnej części widnieje rok założenia stowarzyszenia – 1928. Z drugiej strony na bordowym tle centralnie umieszczono herb miasta, a nad nim napis „Od Społeczeństwa Krynicy”, u dołu zaś rok ufundowania sztandaru – 1968. Do takiego wzorca ma się odwoływać również nowy sztandar, ale już z nowym znakiem naszego miasta i datą fundacji 2018. Istotną pozostaje również idea, by nowy sztandar był także darem od Społeczeństwa Krynicy. Dlatego każdy może włączyć się w zbiórkę funduszy na ten cel.

 

Wpłat w każdej wysokości można dokonywać na podany poniżej numer konta bankowego, które należy do KTH Klubu Młodzieżowego, koniecznie z dopiskiem „Sztandar 90 lecia KTH”. Imiona i nazwiska wszystkich Darczyńców zostaną wyeksponowane w mającej powstać przy lodowej tafli pamiątkowej gablocie, w której również swoje miejsce będzie miał obecny sztandar. Hojniejsi  Donatorzy zostaną uhonorowani również pamiątkowymi gwoździami na drzewcu fundowanego sztandaru – złotym, srebrnym lub brązowym odpowiednio przy wpłacie 1000, 600 lub 400 złotych.

Wiele, jako społeczeństwo, zawdzięczamy Krynickiemu Towarzystwu Hokejowemu. Otwarcie na  świat, sportowy rozwój uzdrowiska i jego Obywateli. Zawdzięczamy olimpijczyków, uczestników europejskich i światowych zawodów, reprezentantów Polski, mistrzów i medalistów krajowych rozgrywek, zawodników przez lata reprezentujących klub i jednocześnie Krynicę. Każdy z nas w jakiś sposób jest związany z tym Klubem. Może niech ten nowy sztandar będzie naszym podziękowaniem za to wszystko i potwierdzeniem przywiązania do  Barw i Tradycji KTH.

 

dane do wpłat:
KTH KM Krynica
ul. Park Sportowy 5, 33-380 Krynica-Zdrój
bank: BS Muszyna-Krynica-Zdrój
subkonto: 68 8802 0002 2002 2007 3349 0002
koniecznie z dopiskiem: Sztandar 90 lecia KTH

 

Źródło:

http://kth.i24.pl/kth/index.html

New Form