• Home
  • /
  • Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju

Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju

10 gru, 2016 / 0

Klub Młodzieżowy KTH pragnie zaprosić Państwa 20 i 21 grudnia br. na Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju, który odbędzie się na hali lodowej w Krynicy-Zdroju.

W rywalizacji wezmą udział dzieci z rocznika 2003 i młodsi. Impreza organizowana jest przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki i ma na celu promowanie sportu, w tym przypadku hokeja na lodzie, wśród dzieci i młodzieży. Rozgrywki i zmagania rozpoczną się w godzinach porannych w sobotę 20 grudnia, a oficjalne otwarcie imprezy i przywitanie gości będzie miało miejsce o godzinie 16.

Podczas otwarcia wystąpią dla Państwa zawodniczki z Klubu Biellman z pokazem jazdy figurowej. Bezpośrednio po inauguracji na tafli pojawią się najmłodsi zawodnicy KTH KM, rozpoczynający karierę hokejową. Ci młodzi zawodnicy i zawodniczki wyłonieni zostaną z dzieci ze szkół gminy biorących udział w nauce jazdy zorganizowanej przez KTH KM od października tego roku.

– Należy zaznaczyć, że naukę jazdy dla około czterystu dzieci udało się zorganizować również dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mamy nadzieję, że takie działania  przyniosą w przyszłości naszemu regionowi wielkie sukcesy sportowe, a także przyczynią się do promocji tak ciekawej dyscypliny jaką jest hokej na lodzie.

Zapraszamy wszystkich na krynickie lodowisko w najbliższy weekend 20 i 21 grudnia.

– Pokażmy, że hokej jest dla mieszkańców naszego regionu czymś ważnym. Młodzi zawodnicy za to pokażą nam prawdziwego ducha sportowej walki i dostarczą kibicom wiele emocji i radości.