• Home
  • /
  • Międzynarodowy Turniej o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju im. Krzysztofa Kiklicy

Międzynarodowy Turniej o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju im. Krzysztofa Kiklicy

18 gru, 2017 / 0

W dniach 21-22.12.2017 po raz trzeci, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki rozegrany zostanie w Krynicy-Zdroju „Międzynarodowy Turniej o Kryształowy Dzban Krynicy-Zdroju
im. Krzysztofa Kiklicy”.
W turnieju weźmie udział 8 zespołów grupy żaków młodszych.

Turniej rozegrany zostanie imieniem Krzysztofa Kiklicy, założyciela KTH Klubu Młodzieżowego Krynica i jego pierwszego prezesa.

Organizatorem turnieju jest Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy Krynica przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Krynica-Zdrój oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.
Zmagania turniejowe rozpoczną się w czwartek, 21 grudnia o godzinie 9:00 i potrwają do godziny 19:30 w piątek 22.12.2017 roku.

W turnieju wezmą udział drużyny z kraju i zagranicy.

Kraj nasz reprezentować będą 4 Ośrodki Szkolenia Sportowego utworzone w tym roku, dzięki staraniom Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz drużyna gospodarzy KTH KM Krynica.

Drużyny po rozegraniu meczy w grupach w dniu 21 grudnia 2017 spotkają się w meczach decydujących o miejscach w turnieju w piątek 22.12.2017 r.

Tego samego dnia o godzinie 19:30 zaplanowana jest oficjalna ceremonia wręczenia nagród. Każdy z uczestników turnieju otrzyma wyjątkowy medal, którego projekt został stworzony specjalnie na tą imprezę oraz pamiątkowy dyplom a biorące udział w turnieju drużyny puchar i pamiątkowy dyplom.

Podczas turnieju wybrani zostaną najlepsi zawodnicy i wyróżnieni nagrodami indywidualnymi w formie sprzętu hokejowego.

Jednym z fundatorów nagrody indywidualnej jest firma Sportrebel z Rudy Śląskiej.

W ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju weźmie udział pan Jerzy Mruk, kryniczanin – wieloletni zawodnik (bramkarz), trener reprezentacji Polski, pomysłodawca i propagator wprowadzenia rozgrywek Mini Hokeja w Polsce. Podczas ceremonii otwarcia i zakończenia turnieju gościć będziemy panią Lilianę Kiklicę małżonkę patrona naszego turnieju oraz władze Krynicy-Zdroju.

W tym roku w gronie gości honorowych miło nam będzie gościć panów Piotra Krysiaka i Krzysztofa Czecha, przedstawicieli Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, pomysłodawców i twórców powstałych w tym roku Ośrodków Szkolenia Sportowego w hokeju na lodzie.

Wszystkie informacje z turnieju zamieszczane będą na bieżąco na stronie klubu
www.kthkmkrynica.pl oraz stronie sympatyków KTH www.kth.i24.pl

Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Krynica-Zdrój.
W organizacje turnieju włączyło się wielu sponsorów za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla firm: Jas-Pol, ERBET, INSTEL Krynica, CECHINI Muszyna, Muszynianka, Concept Music Art, Piekarnia Sekuła, HOKEJ.NET i Sportrebel.