• Home
  • /
  • Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach

6 sty, 2017 / 0

Klub KTH KM Krynica już po raz czwarty organizuje projekt pod nazwą „Nauka jazdy na łyżwach”. Program realizowany jest przy wsparciu finansowym MSiT w ramach upowszechniania sportów zimowych. Jak co roku także w tej edycji klub mógł liczyć na pomoc i wsparcie finansowe gminy Krynica-Zdrój i MOSiR w Krynicy-Zdroju.

Nauką objętych jest ok. 400 dzieci w wieku 6-18 lat, chłopców i dziewczynek ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Krynica-Zdrój. Współpraca ze szkołami, w formie zajęć nauki jazdy na Łyżwach, odbywa się w ramach dodatkowych godzin wychowania fizycznego (1 godzina tygodniowo dla każdego uczestnika).

W ramach zaplanowanego obozu sportowego w dniach 30.01 – 10.02 dzieci wzięły udział w zajęciach: podstaw mini hokeja, nauce jazdy na nartach, nauce pływania oraz zajęciach ogólnorozwojowych na sali gimnastycznej.

Nabyte przez dzieci umiejętności dadzą im szansę na kontynuowanie szkolenia sportowego w Szkole Podstawowej nr 1 w tworzonych przy wsparciu gminy Krynica-Zdrój klasach sportowych o profilu hokej na lodzie.

[foogallery id=”520″]

 

New Form